Categories: Bezpieczeństwo, Sejfy

Sejfy domowe – garść informacji

Sejfy domowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem, bowiem pomagają one zabezpieczać mienie przed ewentualną kradzieżą. Do sejfu można schować między innymi pieniądze, ważne dokumenty, drogi sprzęt, kosztowności jak i również cenną biżuterię. Dużą popularnością obecnie cieszą się sejfy domowe wyposażone w specjalne zamki elektroniczne. Bardzo dobrze blokują one dostęp do urządzenia niepowołanym osobom.

Sejfy podświetlane ledowo

Poszczególne modele różnią się między sobą specyfikacją. Niektóre urządzenia posiadają dodatkowo efektowne podświetlenie ledowe, które pozwala łatwiej wprowadzić kod do sejfu nawet przy słabym oświetleniu. Poza tym, sejf może być wyposażony w funkcję cichego wprowadzania kodu. Sejfy różnią się między sobą niektórymi funkcjonalnościami jak i również wielkością. Różni je także sposób zabezpieczania, grubość materiału z którego są zaprojektowane i jego finalne wykończenie.

Sejfy posiadające podwójne zabezpieczenie

Wiele z urządzeń posiada obecnie podwójne zabezpieczenia, dzięki czemu można je otwierać na przykład przy pomocy klucza bądź po uprzednim wpisaniu indywidualnego kodu. Jest to duży atut tej metody, gdyż w przypadku zaginięcia klucza, pozostaje jeszcze drugi sposób, dzięki któremu można otworzyć drzwi. Stabilna stalowa konstrukcja skutecznie zabezpieczy mienie. Warto zauważyć, że najnowsze modele posiadają już zabezpieczenia ognioodporne. Występują w nich także różne klasy antywłamaniowe.

Sejfy domowe do każdego pomieszczenia

Sejfy posiadają bardzo kompaktową budowę, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca w pomieszczeniu. Ponadto cechują się one klasycznym designem, który dobrze się wkomponuje w każdą przestrzeń. Większość z modeli może być przymocowana do ściany bądź do stabilnego podłoża. W ramach dodatkowego zabezpieczenia, producenci bardzo często stosują obecnie wielopłaszczyznową schodkową konstrukcję drzwi oraz korpusu. Tyczy się to zwłaszcza droższych sejfów. Dodatkowo wiele z modeli posiada specjalne zamki, które w sposób szczególny są zabezpieczone przed rozwierceniem. Zatem w zależności od potrzeb można zdecydować się na inny model. Każdy charakteryzuje się inną specyfikacją, zabezpieczeniem i ogólnie rozumianą funkcjonalnością.