Zdjęcie Publicznego Przedszkola nr 6 im. Jana Brzechwy w Zdzieszowicach

Przedszkolne ogłoszenia

  • Mamy nowy numer telefonu +

    Publiczne Przedszkole nr 6 ma nowy numer telefonu!

    77 48 303 70

  • 1

Światowy Dzień Drzewa

W dniu 10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 6 z Oddziałem Zamiejscowym w Zdzieszowicach aktywnie włączyły się do tej akcji. Święto Drzewa to nazwa programu edukacji ekologicznej Klubu Gaja, który inicjując lokalne akcje sadzenia i ochrony drzew powiększa obszar terenów zielonych i lasów w wielu regionach kraju, buduje świadomość społeczną na temat niezastąpionej roli drzew w adaptacji do zmian klimatu.

 

Program zapoczątkowany w 2003 roku w szkołach i samorządach w ciągu ostatnich pięciu lat zaangażował 280 000 osób i doprowadził do posadzenia 315 000 drzew. W tym roku w Polsce obchodziliśmy już po raz 10-ty Święto Drzewa, a honorowy patronat nad tym wydarzeniem w Polsce objęła Anna Komorowska, małżonka Prezydenta RP. Przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawcami posadziły 40 drzew w ogrodzie swojego przedszkola. Sadzonki przywiózł Pan leśnik Dariusz Krzysztofowicz, na co dzień pracujący w Nadleśnictwie Strzelce Opolskie. Udzielił nam fachowej porady dotyczącej sadzenia drzewek, uświadomił jakie są ważne dla w naszym życiu oraz dopilnował aby każda sadzonka prawidłowo została zasadzona. Sadzenie drzew sprawiło dzieciom wiele radości, a po zakończeniu prac, obiecały panu leśnikowi, że będą opiekowały się zasadzonymi drzewkami.