Parafia rzymskokatolicka
pw. Św. Antoniego
ul. Pokoju 1 47-330 Zdzieszowice
tel. 77 484 42 37
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nauki przedmałżeńskiePoradnia życia rodzinnego

Grupy przystępujące do sakramentu bierzmowania

Strona Wspólnoty Dzieci Maryi parafii Św. Antoniego w Zdzieszowicach

Pielgrzymi z Australii - powitanie

Pielgrzymi z AustraliiW środę, 20 lipca ok. 1530, przybyli do nas od dawna oczekiwani pielgrzymi z Australii. W Polsce wylądowali już w piątek, ale zanim do nas dotarli postarali się już trochę zwiedzić nasz kraj. Byli w Warszawie, Częstochowie i Oświęcimiu. Najlepsze miejsce zostawili sobie na koniec i tak przyjechali do Zdzieszowic.

Czytaj więcej...

Pielgrzymka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich do Częstochowy

Pielgrzymka FZŚ do Częstochowy W ostatnią sobotę  tj. 25 czerwca 2016r. z pielgrzymką na Jasną Górę udali się siostry i bracia Franciszkańskiego Zakonu Świeckich  wraz z licznymi parafianami na 23 Ogólnopolską Pielgrzymkę  F.Z.Ś.

Czytaj więcej...

Kongres Misyjny w Rudach

Kongres misyjnyDnia 23 kwietnia 2016 roku  z naszej parafii wybraliśmy się wraz z grupą misyjną , młodzieżą i chętnymi ( także z poza naszej parafii ) na Metropolitalny Kongres Misyjny, który został zorganizowany w pocysterskim kompleksie pałacowo-klasztornym w Rudach Raciborskich. Motywem przewodni Kongresu  był  Jubileusz 1050 rocznicy chrztu Polski, stąd hasło Kongresu: „Od chrztu do misji”. W opatrznościowy sposób okazało się, że w dzień kongresu przypadła uroczystość świętego Wojciecha – misjonarza i patrona Polski.

Czytaj więcej...

Bierzmowanie 2016

Bierzmowanie 2016Po blisko trzy letnim okresie przygotowawczym, dnia 9 kwietnia 2016 roku o godz. 1100 młodzież gimnazjalna klas trzecich naszej parafii i części dekanatu ( parafii Rozwadza, Januszkowice i Zalesie ) , przyjęła sakrament bierzmowania z rąk JE. Ks.bp Rudolfa Pierskały . W sumie 94 osoby.

Czytaj więcej...

Pielgrzymka Caritas do Branic

Pielgrzymka CaritasDnia 2 kwietnia br. w Wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego w Branicach odbyła się Diecezjalna pielgrzymka grup Caritas. Również Pracownicy i wolontariusze naszego Parafialnego Zespołu Caritas i rejonu brali udział w tym spotkaniu, w tym miejscu byli po raz pierwszy.

Czytaj więcej...

Nowi żołnierze Chrystusa

Nowi ministranciŻołnierze przy grobie zawalili sprawę, zasnęli, przez nich nie wiemy jak dokładnie wyglądało Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Żołnierz na służbie nie śpi, nie kłamie, inaczej nie jest prawdziwym żołnierzem... 28 marca, w poniedziałek w oktawie Wielkanocy takie i inne rady usłyszeli nowi żołnierze Chrystusa, nowo przyjęci przez księdza Proboszcza ministranci w naszej parafii.

Czytaj więcej...

Rekolekcje parafialne 2016

Rekolekcje parafialneRekolekcje Wielkopostne to czas, w którym w szczególny sposób powinniśmy zbliżać się do Boga. Jest to czas zadumy, nawrócenia i odkrycia Jezusa Chrystusa na nowo w swoim życiu. Uczestnicząc w rekolekcjach, słuchając nauk, korzystając z sakramentu pokuty i pojednania, uczestnicząc we Mszach świętych i przystępując do Komunii świętej, żyjąc w stanie łaski uświęcającej najwłaściwiej   przygotowujemy się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Czytaj więcej...