Parafia rzymskokatolicka
pw. Św. Antoniego
ul. Pokoju 1 47-330 Zdzieszowice
tel. 77 484 42 37
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nauki przedmałżeńskiePoradnia życia rodzinnego

Grupy przystępujące do sakramentu bierzmowania

Ślubowana Pielgrzymka

UjazdTradycyjnie w pierwszą niedzielę lipca o odbyła się  155. ślubowana przed laty piesza pielgrzymka  do Ujazdu - Studzionki. Pątników tejże pielgrzymki było aż 94 z dwóch naszych parafii.

Czytaj więcej...

Ministranci w Wesołym Miasteczku 2014

Wesołe Miasteczko3 lipca tego roku ministranci i ministrantki dekanatu leśnickiego zakończyli rok szkolny wizytą w Wesołym Miasteczku w Chorzowie. Wyruszyliśmy o 900. Po 1,5 godzinnej jeździe autokarem połączone siły ministrantów obu parafii Zdzieszowic, Leśnicy, Góry św. Anny, Januszkowic i Jasiony rozpoczęły zdobywanie najrozmaitszych atrakcji.

Czytaj więcej...

Prymicje o. Grzegorza Glabasa OMI

Prymicje Grzegorza8 czerwca w naszej parafii odbyły się prymicje naszego parafianina Oblata Maryi Niepokalanej, o. Grzegorza Glabasa OMI. Przygotowania trwały od tygodnia a intensywności nabrały w samą niedzielę o 0330 :)

Czytaj więcej...

Pielgrzymka do Krnova

Pielgrzymka do KrnovaGrupa Przyjaciół Misji zorganizowała pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej na Górze Cvilin w Krnowie. Pielgrzymka była bardzo bogata. Pan Bóg nam tego dnia bardzo błogosławił, bo i pogoda była wymarzona, ale przede wszystkim uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej przed obrazem Matki Bożej Bolesnej na Górze Cvilin, w adoracji Najświętszego Sakramentu z indywidualnym Błogosławieństwem i w namaszczeniu olejami radości.

Czytaj więcej...

Dzień Matki w kościele

Dzień Matki w kościeleW wigilię Dnia Matki zgromadziły się w naszym kościele parafialnym wierni parafianie, a wśród nich szczególnie przedszkolaki ze swoimi rodzinami i Marianki ze swoimi rodzicami, by na nabożeństwie majowym szczególnie uczcić soje mamusie i tatusiów wierszami, piosenką i modlitwą.

Czytaj więcej...

Bierzmowanie 2014

Bierzmowanie 2014W sobotę, we wspomnienie Matki Bożej Wspomożenia Wiernych już od wczesnych godzin rannych można było zauważyć wokół kościoła, że wielkie rzeczy będą miały miejsce. W kolejce jeszcze resztki penitentów do spowiedzi, co zresztą i tak cieszy...

Czytaj więcej...

Rocznica święceń kapłańskich ks. Mariusza

Zjazd kursowy ks. MariuszaDnia 22 maja tego roku nasz rezydent ks. Mariusz Drygier obchodził 4 rocznicę święceń kapłańskich. Z tej okazji zorganizował w Zdzieszowicach zjazd kursowy. Zjazd kursowy to spotkanie wszystkich kapłanów wyświęconych w tym samym roku.

Czytaj więcej...