Parafia rzymskokatolicka
pw. Św. Antoniego
ul. Pokoju 1 47-330 Zdzieszowice
tel. 77 484 42 37
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nauki przedmałżeńskiePoradnia życia rodzinnego

Grupy przystępujące do sakramentu bierzmowania

Strona Wspólnoty Dzieci Maryi parafii Św. Antoniego w Zdzieszowicach

Pielgrzymka do Wilna

Pielgrzymka do WilnaW okresie 6-10 maja 2015r. grupa parafian 55 osób wraz z Księdzem Proboszczem Ryszardem Michalikiem udała się na pielgrzymkę do Matki Bożej Ostrobramskiej . Wyruszyliśmy wcześnie rano w strugach majowego deszczu udając się w stronę Niepokalanowa, po drodze nawiedzając urocze miejsce Szymanów, by ukłonić się Pani Jazłowieckiej w Jej Sanktuarium gdzie posługują Siostry Niepokalanki.

Czytaj więcej...

Diakonat Daniela Jaszczyszyna

Diakonat Daniela9 maja 2015 roku o godz. 1000 nasz Parafianin kleryk Daniel Jaszczyszyn, alumn V roku Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu, w kościele seminaryjno - akademickim przyjął święcenia diakonatu z rąk JE Ks. bp Pawła Stobrawy. W uroczystości wzięli udział Księża i Siostry zakonne, klerycy naszej diecezji, rodzice i rodziny naszych nowych diakonów oraz zaproszeni goście.

Czytaj więcej...

Nabożeństwo dziękczynne za kanonizację papieża św. Jana Pawła II

Nabożeństwo dziękczynne26 kwietnia 2015 roku, w niedzielę "Dobrego Pasterza" o godz. 1530 w naszej parafii Św. Antoniego w Zdzieszowicach  wielu z nas uczestniczyło w pięknym nabożeństwie dziękczynnym za dar kanonizacji naszego wielkiego Papieża Polaka - Świętego Jana Pawła II.

Czytaj więcej...

Bierzmowanie 2015

Bierzmowanie25 kwietnia 2015 roku w naszej parafii pw. Św. Antoniego w Zdzieszowicach, o godz. 11:00, Ksiądz biskup Paweł Stobrawa  przewodniczył uroczystej Mszy świętej, w czasie której wygłosił homilię oraz udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z III klas gimnazjalnych, w tym roku 54 osoby naszej parafii przyjęły  sakrament bierzmowania.

Czytaj więcej...

Pielgrzymka Caritas do Krakowa

Pielgrzymka CaritasOkoło 2 tys. osób z całej Polski uczestniczyło w sobotę, 19 kwietnia 2015 roku, w XII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Caritas do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach, podczas której obchodzono jubileusz 25 lat reaktywacji Caritas diecezjalnych w Polsce. Z naszej parafii św. Antoniego w Zdzieszowicach wolontariusze Caritas naszego dekanatu oraz szkolna grupa Caritas uczestniczyli w pielgrzymce, cieszymy się, że to nasze pielgrzymowanie staje się już tradycją, i że są w naszych wspólnotach parafialnych ludzie o wielkich i dobrych sercach, którzy na różne sposoby angażują się pomagając innym.

Czytaj więcej...

Nowi Rycerze Jezusa w parafii

Nowi Ministranci 2015W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, tj. 5 kwietnia 2015 roku, w naszym parafialnym kościele, podczas uroczystej Mszy świętej, jedenastu kandydatów na ministrantów, w obecności Księdza Proboszcza Ryszarda Michalika i opiekuna ministrantów, Księdza Damiana, złożyło swoje ministranckie przyrzeczenia, dołączając w ten sposób do grona ministrantów.

Czytaj więcej...

Droga Krzyżowa dla młodzieży

Zapraszamy na Dekanalną Drogę Krzyżową dla młodzieży w Leśnicy